Spotkanie z panem Łukaszem Szubińskim z Polskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych pt. „Gra na siebie czy w grupie siła? Tłumacz-freelancer na rynku tłumaczeń ustnych”

Plakat

Instytut Lingwistyki Stosowanej serdecznie zaprasza na spotkanie z p. Łukaszem Szubińskim z Polskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych pt. „Gra na siebie czy w grupie siła? Tłumacz-freelancer na rynku tłumaczeń ustnych

Środa, 5 czerwca, godz. 11.30-13.00

Sala 01.076 (poziom -1)

Łukasz Szubiński – tłumacz konferencyjny języków polskiego, angielskiego, niemieckiego i włoskiego. Absolwent Instytutu Lingwistyki Stosowanej UW. Członek-założyciel, a w latach 2020-2024 członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych (PSTK). Członek niemieckiego Stowarzyszenia Tłumaczy Konferencyjnych VKD im BDÜ. Trener tłumaczenia ustnego w Uniwersytecie SWPS (filologia angielska, studia podyplomowe z tłumaczenia konferencyjnego), szkoleniowiec w sekcji włoskiej PT TEPIS.

Praktyk, „wolny strzelec”: 15 lat aktywności na polu tłumaczeń konferencyjnych, blisko 1500 dni pracy w kabinie i z notesem na rzecz instytucji (organizacje międzynarodowe, KPRM, ministerstwa, przedstawicielstwa dyplomatyczne w RP, instytucje kultury) i biznesu, m.in. podczas spotkań wysokiego szczebla, gal i uroczystości, programów na żywo w mediach i konferencji specjalistycznych o szerokim spektrum tematów.

Plakat