ILS zaprasza na wykład “Women in Localisation Poland Chapter Localization Industry. Where Do You Fit?”
![](https://ils.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/110/2024/04/Women_in_Localisation-1.png)
Instytut Lingwistyki Stosowanej zaprasza na wykład:
Women in Localisation Poland Chapter
Localization Industry. Where Do You Fit?
Środa 17.4, godz. 11.30-13.00, sala 01.076
![](https://ils.uw.edu.pl/wp-content/uploads/sites/110/2024/04/WLPC_17.4.2024-1.png)
Wiktoria Walicka ukończyła studia filologiczne na Uniwersytecie Jagiellońskim, co stało się punktem wyjścia dla jej przygody z branżą językową. Po uzyskaniu dyplomu, rozpoczęła pracę jako tłumacz freelancer, zdobywając cenne doświadczenie w różnorodnych projektach. Mimo to, podjęła krótkie próby w innych branżach, które poszerzyły jej horyzonty zawodowe. Jednakże, pociąg do pracy z językiem i kulturą szybko przeważył, prowadząc Wiktorię z powrotem do świata tłumaczeń i lokalizacji. Obecnie Wiktoria pełni rolę Vendor and Communications Managera w firmie Sopoltrad, a jej zadania obejmują zarządzanie relacjami z dostawcami oraz komunikację z klientami. Dzięki zdobytym umiejętnościom i doświadczeniu, Wiktoria kontynuuje rozwój w obszarze tłumaczeń i lokalizacji, angażując się w różnorodne projekty i działania mające na celu doskonalenie komunikacji międzykulturowej.
Zuzanna Wnuk jest absolwentką Instytutu Lingwistyki Stosowanej, w którym obecnie prowadzi zajęcia tłumaczeniowe i językowe. Kierownik ds. organizacyjnych Szkoły dla Tłumaczy Textem, a także tłumacz i korektor w Biurze tłumaczeń Textem. W organizacji Women in Localization działa jako Mentorship and Education Manager.
Aleksandra Drotlef-Pastuszka to doświadczona profesjonalistka z ponad 15-letnim stażem w dziedzinie tłumaczeń i lokalizacji. Po ukończeniu Lingwistyki Stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, odnosiła sukcesy na różnych stanowiskach w renomowanych firmach, takich jak Lionbridge Poland, Canal+ czy SDI Media (obecnie Iyuno). Teraz wróciła do Lionbridge Poland jako Multimedia Global Production Director, pełniąc równocześnie funkcję Chapter Manager w Women in Localization Poland Chapter. Aleksandra jest miłośniczką jogi i entuzjastką technologii.