DRUGA SZKOŁA LETNIA PRZEKŁADU USTNEGO „AUTOREFLEKSJA – EMOCJE – PRAKTYKA ZAWODOWA”, 26-29 września 2023 r.

DRUGA SZKOŁA LETNIA  PRZEKŁADU USTNEGO „AUTOREFLEKSJA – EMOCJE – PRAKTYKA ZAWODOWA”,  26-29 września 2023 r.

INSTYTUT LINGWISTYKI STOSOWANEJ
UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

ZAPRASZA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW ILS UW ORAZ
STUDENTÓW, DOKTORANTÓW ORAZ PRACOWNIKÓW
NAUKOWYCH Z INNYCH OŚRODKÓW AKADEMICKICH
ZAINTERESOWANYCH NAJNOWSZYMI BADANIAMI NAD
PRZEKŁADEM USTNYM NA

DRUGĄ SZKOŁĘ LETNIĄ PRZEKŁADU USTNEGO
„AUTOREFLEKSJA – EMOCJE – PRAKTYKA
ZAWODOWA”
Warszawa, 26-29 września 2023 r.

ILS, Warszawa, ul. Dobra 55, s. 01.081

Studenci specjalizacji ustnej studiów II stopnia ILS mają możliwość zaliczenia 6 godzin wykładu z TPU.

W ramach Szkoły oferujemy cykl wykładów i warsztatów na temat rozwoju zawodu tłumacza ustnego (konferencyjnego i środowiskowego, w tym tłumacza przysięgłego), aspektów psychologicznych, emocji i stresu oraz zmian zachodzących w teorii i praktyce przekładu ustnego.

Wykłady oraz warsztaty w języku polskim prowadzą: dr hab. Marcin Walczyński (Uniwersytet Wrocławski), dr Katarzyna Liber-Kwiecińska (Uniwersytet Jagielloński), p. Maria Brześkiewicz-Dominguez (PSTK Polskie Stowarzyszenie Tłumaczy Konferencyjnych) oraz prof. dr hab. Małgorzata Tryuk (Uniwersytet Warszawski).

Zajęcia są bezpłatne, a uczestnicy otrzymują zaświadczenie z uczestnictwa w każdym dniu Szkoły.

Kontakt i zapisy: Prof. dr hab. Małgorzata Tryuk
Kier. Zakładu Badan nad Przekładem Ustnym i Audiowizualnym ILS,