Druga Szkoła Letnia Przekładu Ustnego „Autorefleksja – Emocje – Praktyka zawodowa”

INSTYTUT LINGWISTYKI STOSOWANEJ
UNIWERSYTETU WARSZAWSKIEGO

ZAPRASZA STUDENTÓW I DOKTORANTÓW ILS UW ORAZ
STUDENTÓW, DOKTORANTÓW ORAZ PRACOWNIKÓW NAUKOWYCH
Z INNYCH OŚRODKÓW AKADEMICKICH ZAINTERESOWANYCH
NAJNOWSZYMI BADANIAMI NAD PRZEKŁADEM USTNYM NA

Drugą Szkołę Letnią Przekładu Ustnego
„Autorefleksja – Emocje – Praktyka zawodowa”

Warszawa, 26-29 września 2023 r.
ILS, ul. Dobra 55

Studenci specjalizacji ustnej studiów II stopnia ILS mają możliwość zaliczenia 6 godzin wykładu z TPU.
W ramach Szkoły oferujemy cykl wykładów i warsztatów na temat rozwoju zawodu tłumacza ustnego (konferencyjnego i środowiskowego), aspektów psychologicznych, emocji i stresu oraz zmian zachodzących w teorii i praktyce przekładu ustnego.
Wykłady oraz warsztaty w języku polskim prowadzą: dr hab. Marcin Walczyński (Uniwersytet Wrocławski), dr Katarzyna Liber-Kwiecińska (Uniwersytet Jagielloński), prof. Małgorzata Tryuk (Uniwesystet Warszawski) oraz p. Maria Brześkiewicz-Dominguez (PSTK).

Zajęcia są bezpłatne, a uczestnicy otrzymują zaświadczenie z uczestnictwa w każdym dniu Szkoły.

Szczegółowy program będzie udostępniony wkrótce.

Kontakt: Prof. dr hab. Małgorzata Tryuk
Kier. Zakładu Badan nad Przekładem Ustnym i Audiowizualnym ILS,