ZAWÓD TŁUMACZA – Warsztaty dla uczniów szkół średnich

Warszawa, 13.03.2024

Z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej Dyrekcja Generalna ds. Tłumaczeń Pisemnych Komisji Europejskiej, Goethe-Institut w Warszawie oraz Instytut Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego organizują w dn. 13 marca 2024 wielojęzyczne warsztaty tłumaczeniowe dla uczniów szkół średnich z Warszawy. Celami wydarzenia są przybliżenie zawodu tłumacza oraz promocja wielojęzyczności. Warsztaty z poszczególnych języków poprowadzą doświadczeni tłumacze, którzy zdradzą tajniki zawodu tłumacza i opowiedzą, w jaki sposób nowoczesne technologie mogą wpłynąć na przyszłość tłumaczeń, a kiedy człowiek nie może być zastąpiony przez sztuczną inteligencję. Podczas warsztatów uczniowie zapoznają się z różnymi rodzajami tekstów, technikami tłumaczeń i spróbują swoich sił w samodzielnym przekładzie.

Warsztaty tłumaczeniowe odbędę się z następujących języków obcych: angielski, francuski, hiszpański, niemiecki.

PROGRAM WARSZTATÓW

Pobierz ogłoszenie w PDF